top of page
Growsan Balast.jpg

Growsan
Balastlar

Growsan Balastlar, açık ve kapalı seralar için özel olarak tasarlanmıştır. IP54 koruma derecesine sahip Growsan Balastlar, yetiştirme alanında oluşabilecek aşırı nem, su damlacıkları etkilenmemekle birlikte, balast üzerine dökülen suya karşı dahi yüksek korumaya sahiptir.

Growsan Balastlar, şebekeden kaynaklı elektrik akımında oluşabilecek bütün olumsuz harmonik dalgalanmalara karşı kapalı akım kontrol devresine sahiptir. Balast üzerinde bulunan dahili sigorta, gerilim çökmesi veya yüksek gerilim gibi tehlikeli durumlarda devreye girerek elektriği keser ve balast koruma altına alınarak yangın gibi afetlerin önüne geçmiş olur.

  • Alüminyum Compact gövde

  • Sessiz çalışma özelliği

  • Lambalarda %100 performans

  • Dayanıklı ve uzun ömürlü

  • 3 yıl garantili

Kalın alüminyum dış kasa, balast içerisinde bulunan bakır sargılı bobinlerin ısısını emerek dışarıya atar. bu işlem bobinlerin aşırı ısınmasının önüne geçer ve balast uzun yıllar tam kapasite çalışmaya devam ederek verimliliğini korur. Growsan Balastlar 3 yıl garantilidir. 

Balast içeriğindeki bileşenler reçine dolgu sistemiyle muhafaza altına alınmıştır. Kalın alüminyum dış kasa ve iç dolgu sistemi sayesinde düşme ve dışarıdan gelebilecek darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Ezilme, bükülme olmaz.

Growsan Balast, tam kapalı kasa tasarımı sayesinde oldukça sessiz çalışır. İç mekan yetiştiriciliği için ses çok önemlidir ve en sık şikayet edilen konuların başında gelir.

Growsan Balast, pasif soğutma özelliği sayesinde tam verimde çalışır. Pasif soğutma özelliği sayesinde çalıştırdığı lambalar da %100 performans sergiler. Işık kaybı yaşatmaz.

Elektromanyetik Alan, Isı ve Konumlandırma

bottom of page