top of page
SeraPot (5).jpg

Growsan SeraPot

SeraPot; hafifliği, dayanıklılığı ve kolay kullanımı ile geleneksel saksı çözümlerine bir alternatif olarak geliştirilen kumaş saksıdır. Sayısız avantaja sahip SeraPot'un geleneksel saksılara göre sahip olduğu en önemli avantaj ise, bitkinizin kök bölgesinde havalandırma sağlayarak; bitkinizi sağlıklı, yoğun ve dairesel bir kök sistemi oluşturmaya teşvik etmesidir. Sağlıklı ve güçlü bir kök sistemine sahip olan bitki daha verimli beslenebileceğinden, aynı kök sistemi gibi daha sağlıklı ve daha güçlü olma imkanına sahip olur.

 

SeraPot ile köklerin saksı etrafında spiralleşerek birbirine dolaşması, köklerin havasız kalması ve cansızlaşması gibi sorunları ortadan kaldırmış olursunuz. Sağlıklı, besili ve dirençli bir bitki için SeraPot eşsizdir.

 

  • Dayanıklı kumaş üretim

  • Daha kısa zamanda daha kalın ve sağlıklı bir kök sistemi

  • Katlanabilir - muhafaza etmek ve taşımak oldukça kolaydır

 

Kullanım

SeraPot'unuzu üst kısmında 2 cm'lik bir sulama boşluğu kalacak şekilde yetiştirme medyanız veya özel karışımınız ile doldurun. Tohumunuzu/klonunuzu/genç bitkinizi yetiştirme medyanıza yerleştirip güzelce sulayın. SeraPot rijit ve sabit değildir, dolayısıyla bitkiniz SeraPot içerisinde büyürken bitkinizin yerini değiştirmemeniz önerilir. Mümkünse, SeraPot'un kurulduğu ortamda bitki yetiştirilmeye başlanıp aynı yerde bitirilmelidir. Zira SeraPot içerisinde yetişen bitki ve kökleri, geleneksel sert saksıların içindekilere oranla daha hassastır. SeraPot hava aldığından içerisindeki medya geleneksel saksılara oranla daha hızlı kuruma eğilimindedir. Özellikle bitki yetiştirme ortamı sıcaksa bu durum geleneksel sert saksılara kıyasla SeraPot içerisindeki yetiştirme medyasının daha hızlı kurumasına sebebiyet verebilir. Bu nedenle Saksı’nız kullandığınızda daha sık sulama yapmalı ve yetiştirme medyasındaki nemi daha sık kontrol etmelisiniz.

bottom of page